Vy se ptáte, my odpovídáme

​Naše články a videa vzbuzují řadu ohlasů a vy se na nás obracíte s rozličnými otázkami. Proto jsme se jeden článek rozhodli věnovat právě jim a několik zajímavých vybrali.

Kam až by se měl doutník kouřit?

Na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď. Kouřit doutník můžete do té doby, dokud vám chutná. Někteří lidé ho kouří do chvíle, než jim hrozí, že se popálí. Jiní kuřáci ho odkládají již po druhé třetině.

Od začátku kouření máte v ústech příjemný pocit toho či onoho doutníku a v případě že tento pocit skončí tak se doutník odloží do popelníku a je konec. Nesnažte se roztahat doutník a znovu nalézt tu původní chuť – už se nedostaví.

 

Mohu si doma vyrobit humidor z dubu?

Dub pro výrobu humidoru není úplně to pravé dřevo. Jednak je nestálé, pracuje a navíc při vlhkosti reaguje s kovem tak, že zčerná. Lepší variantou je pařený buk. Ten se paří při 200 stupních Celsia a pak se suší. Proto je stálý a vhodný pro vlhké prostředí. Alternativou může být olše, nebo speciální překližka okoume. Nejvhodnější je cedrové dřevo, které navíc doutníky hezky provoní a dodá jim aroma. Jeho cena je však o poznání vyšší.

 

Co kouřit, když ne kubánské doutníky?

Mnoho kuřáků si stěžuje, že kubánské doutníky ztrácejí na kvalitě, ale přitom jsou stále velmi drahé. Místo nich si lze vybrat z celé řady jiných doutníků. Například z Nicaraguy, která je posledních pět let centrem doutníkové kultury, či z Dominikánské republiky. Skvělé doutníky produkují v Hondurasu i v Mexiku.

 

Proč dávat do humidoru jen destilovanou vodu?

Destilovaná voda zaručí, že se v humidoru neobjeví žádné plísně. Někdy se však nic nestane ani tehdy, když dáte obyčejnou vodu z kohoutku. Zřejmě záleží i na vodě, zda je ze studně apod. Je potřeba to vyzkoušet, ale za destilovanou vodu ručíme.

 

Jaký smysl má prstýnek na doutníku?

Prstýnek identifikuje výrobce daného doutníku. Pokud si koupíte například celou krabici doutníků a nebyly by označené, po čase byste v humidoru nepoznali, který je který. Navíc dříve se kouřilo v bílých rukavicích, aby muži neměli žluté prsty, posléze se od rukavic upustilo a doutník se drží za prstýnek.  

 

Pokud tam však nezazněla právě ta otázka, co vás zajímá, neváhejte se nám ozvat.

Používáme ověření věku Adulto