Rum Diplomático - Oslavte Karibik v každém doušku!

DIPLOMÁTICO OLD FASHIONED

 

První recept na koktejl Old Fashioned se objevil v průvodcích koktejlů kolem roku 1860 a byl původně navržen s ginem. Několik desetiletí poté se začal vyrábět s bourbonem, pravděpodobně díky Jamesi E. Pepperovi, barmanovi a uznávanému aristokratovi bourbonu, v Pendennis Clubu v Louisville, Kentucky. Zamilujete si, jak chutná vynikající koktejl Old Fashioned, když je připraven s rumem Reserva Exclusiva. Skoro by se zdálo, že základy Old Fashioned byly položeny s tímto prvotřídním rumem na paměti. Nevídaná směs bohatých, hořkých a citrusových chutí dělá naši verzi rumu volbou pro všechny fanoušky Old Fashioned.

 

RECEPT

 

 • Suroviny: 50 ml Reserva Exclusiva, 5 ml Cukrový sirup, 3 velké kapky hořkých kapek (bitterů), kůra z pomeranče
 • Sklenice: Old fashioned
 • Led: 1 kámen ledu
 • Dekorace: Kůra z pomeranče
 • Postup: Do sklenice s kamenem ledu přidejte cukr, bitter, led a zamíchejte. Přidejte rum a promíchejte dohromady. Ozdobte kůrou z pomeranče.

 

IMG_1806

 

OLD CUBAN

 

Koktejl Old Cuban byl vynalezen na počátku roku 2000 Audrey Saunders, nejznámější ženskou barwoman New Yorku a jednou z nejznámějších barmanek světa. Tento nápoj vyrobený s vyzrálým rumem získal popularitu po celém světě díky tomu, že je výtečnou variantou Mojita, přičemž místo sody používá šampaňské a bílý rum nahrazuje tmavým vyzrálým rumem. Je to prostě lahodné! Už vás Old Cuban koktejl s Reserva Exclusiva okouzlil? Pokračujte v čtení a dozvíte se, jak si jednu připravit!

 

RECEPT

 

 • Suroviny: 50 ml Diplomático Reserva Exclusiva, 25 ml limetková šťáva, 20 ml cukrový sirup, 5 lístků máty, 2 kapky hořkých kapek (bitters) Doplnit šampaňským, cavou nebo Proseccem
 • Sklenice: Sklenice Coupe
 • Led: Kostky ledu, pouze pro shaker
 • Dekorace: Větvička máty
 • Postup: Lístky máty rozmačkejte lžičkou. Do shakeru přidejte limetkovou šťávu, jednoduchý sirup, hořké kapky a rum Reserva Exclusiva a naplňte ledem. Silně protřepejte, dokud není dobře vychlazené. Nalejte do chlazené sklenice typu Coupe. Doplněk šampaňským, cavou nebo Proseccem.

 

IMG_1807 

 

MANHATTAN

 

Koktejl Manhattan je považován za vytvořený na konci 19. století, ale až do roku 1940 se tento elegantní nápoj, původně založený na whisky, stal kosmopolitním nápojem a klasikou ve slavných filmech té doby. Tento koktejl má několik variant, které barmanům nabízejí příležitost ukázat svou kreativitu. Zde je naše osobitá verze tohoto skvělého nápoje před večeří s použitím rumu Diplomático Reserva Exclusiva, který koktejlu dodává jemné tóny pomerančové kůry, lékořice a toffe, což je potěšení pro vaše chuťové buňky.

 

RECEPT

 

 • Suroviny: 70 ml Diplomático Reserva Exclusiva, 30 ml červené Vermutu, kůra z pomeranče
 • Sklenice: Sklenice Coupe
 • Led: Podávat "straight up" (bez ledu ve sklenici). Ledy pro shaker.
 • Dekorace: Kůra z pomeranče
 • Postup: Přidejte všechny ingredience do shakeru s ledem. Promíchejte, sceďte a podávejte ve sklenici.

 

IMG_1808

 

NEGRONI

 

Když nápaditý hrabě Camillo Negroni požádal barmana, aby posílil jeho obvyklý koktejl Americano, byl tento nápoj důsledně posílen - ginem. A tak v jedné kavárně ve Florencii kolem roku 1919 vznikla legenda. Zajímavé je, že to trvalo celé století, než si zbytek světa oblíbil Negroni, což ho katapultovalo na seznam nepostradatelných nápojů v nejlepších podnicích. Vyzkoušejte lahodnou variaci na původní recept s použitím rumu Mantuano místo ginu. Dokazuje, že rum není určen jen pro "Tiki" styl, zkuste tuto verzi s Mantuano. Sladké tropické tóny vyvažují hořkost a dodávají nápoji jemný suchý závěr.

 

RECEPT

 

 • Suroviny: 30 ml Mantuano, 20 ml sladkého Vermutu, 20 ml italského hořkého aperitivu (ochuceného meruňkovou příchutí)
 • Sklenice: Sklenice Rocks
 • Led: Kámen ledu
 • Dekorace: Kolečko grapefruitu
 • Postup: Všechny suroviny přidejte do míchací sklenice, naplňte ledem, promíchejte a poté sceďte přes kámen ledu. Nápoj by neměl být příliš ředěný, protože se podává s ledem.

 IMG_1809

 

Na závěr vás srdečně zveme k vyzkoušení těchto exkluzivních receptů s rumem Diplomatico a objevování kouzla Karibiku v pohodlí vašeho domova. Nechte se unést lahodnými chutěmi Diplomatico Old Fashioned, Negroni a mnoha dalšími. Přineste si kousek karibského dobrodružství do své skleničky!

 

Ať už jste milovníci rumu nebo nováčci, neváhejte se s námi podělit o vaše zážitky. Sdílejte své vlastní úpravy, dojmy a třeba i zajímavé historky spojené s přípravou těchto koktejlů. Sdílením svých zkušeností můžete inspirativně přispět ostatním a možná objevíte i nové nápady od našich čtenářů.

 

Dejte nám vědět o vašich dojmech na našich sociálních sítích, nebo nám pošlete zprávu na naši e-mailovou adresu kontak@cigarpoint.cz.

Vaše názory jsou pro nás velmi cenné a rádi se s vámi podělíme o vaše zážitky s naší komunitou.

 

Připojte se k nám do světa exkluzivních koktejlů s rumem Diplomatico a sdílejte tu nejlepší chuť Karibiku s ostatními milovníky dobrého pití! Na vaše zdraví a skvělé koktejly s Diplomatico!

 

Rumy Diplomático můžete zakoupit zde: https://www.cigar-point.cz/diplomatico

Používáme ověření věku Adulto