Jak si doutník pořádně vychutnat?

Držíte v ruce svůj první doutník a váháte, kdy je ta správná chvíle si ho zapálit, aby byl zážitek co nejlepší? Přinášíme pár tipů, abyste si to opravdu užili.

Nechte si poradit

Pokud se chystáte zkusit svůj úplně první doutník, nechte si s jeho výběrem poradit od někoho zkušenějšího. Pro začátečníka se určitě hodí doutník lehčí a spíše kratšího formátu. Měl by to však být opravdu ručně balený kousek, nikoliv se sekaným tabákem. Proto je vhodné navštívit odbornou prodejnu a nespokojit se s první trafikou, na kterou narazíte. Výběr totiž nebývá úplně snadný. Existují světlé a tmavé doutníky a udává se, že je až 22 základních odstínů tabákového listu. Světlejší většinou bývají lehčí a tmavší těžší. Není to ale vždy podmínkou.

 

Při nákupu buďte opatrní

Jestliže jste se na nákup doutníku vydali sami, rozhodně si ho pořádně prohlédněte. Doutníky nejsou úplně levná záležitost, tak ať to nejsou vyhozené peníze. Pohlídejte si především to, aby nebyl doutník příliš suchý (při pomačkání musí pružit), rozhodně by neměl mít prasklý krycí list a žádné drobné dírky na povrchu, to značí, že se do něho pustil tabákový červ. Je dobré si povšimnout i toho, kde prodejce doutníky skladuje. Vždy by měly být v humidoru, který zabrání jejich vysychání.

 

… a teď si vyberte ten vhodný okamžik

Samotná chvíle, ale i místo či společnost jsou velmi důležité pro správný požitek z kouření. Ideální je zapálit si třeba po nějakém dobrém jídle. A zapomínat bychom neměli ani na pití. Doutník totiž může vysušovat ústa. Nemusí to ale vždy být sklenka například kvalitního rumu, dobře poslouží i obyčejná voda. Nebo to zkuste jako Honza Laibl a udělejte si nějaký váš oblíbený čaj.

 

Je to tak trochu věda

Kouření doutníků má svá pravidla, etiketu, ale i mnohá úskalí. I proto je lepší, když vás zasvětí někdo zkušenější a ukáže vám, jak doutník před zapálením připravit, jak ho zapálit a nespálit. A jak si ho prostě a jednoduše užít. Jestli jste z toho všeho, jak se říká, jelen, podívejte se na video a nebo přijďte do našeho obchodu. Rádi vám vše vysvětlíme a ukážeme.

 

Příjemný kouř

Používáme ověření věku Adulto