Doutník, ten pravý společník pro chvíle klidu a pohody

V dnešní době se na nás valí stres ze všech stran. Doba se zrychluje a často chybí zasloužená chvíle odpočinku. Zkuste si proto najít okamžik jen pro sebe a ideálně si k tomu zapalte nějaký dobrý prémiový doutník.

Spěch doutníkům nesvědčí

Kuřák si cigaretu zapálí kdekoliv. Třeba na zastávce autobusu, nebo když chvátá z práce domů. S doutníkem však něco podobného raději nezkoušejte. Neužijete si totiž ani jeho chuť, ani samotný proces kouření. Doutník je spíše skvělým společníkem pro chvíle klidu a rozjímání. Jen si to představte... jemně potáhnete, poválíte dým v ústech a necháte ho zase volně plynout do prostoru. K tomu vám hraje oblíbená hudba, popíjíte svůj drink a rozprávíte s přáteli. Kdo by takové představě odolal?

 

Poznejte jejich kulturu

S doutníky je to podobné jako s dobrým vínem. Čím hlouběji pronikáte do tajů doutníkového světa, tím více se pro vás kouření stává koníčkem. Učíte se poznávat chutě doutníků stejně, jako když degustujete víno. Někteří si ale myslí, že kouření doutníků je jen pro bohaté, pro manažery a podobné lidi. Kouřit ale může každý. Podnikatel jezdící v drahých autech, ale stejně tak zedník, který ze sebe každý večer smývá maltu. I levné doutníky mohou být dobré a ne vždy najdeme rovnítko mezi vysokou cenou a vysokou kvalitou.

 

Doutník není cigareta

Na rozdíl od cigarety se s každým doutníkem pojí neopakovatelný příběh. Ten se začíná psát po zasazení tabákové rostliny a vrcholí ve chvíli, kdy si doutník zapálíte. Cigarety chutnají všechny vesměs obdobně, doutník však má svou specifickou chuť a vůni. Druhů doutníků je nespočet, liší se zemí původu, svrchními listy, formátem, tabákem. A to všechno se odráží právě v jeho chuti. I z toho důvodu je kouření doutníků koníčkem, který vás bavit jen tak nepřestane.

 

Zapalme si společný doutník

Láká vás dozvědět se o doutnících něco víc? Podívejte se na videa pořadu Společný doutník, které pro vás točí Jiří Vlasák společně s Janem Laiblem. A kdo jsou tito pánové? Jiří je prezidentem doutníkového klubu na Praze 4 Kunraticích, v jehož sousedství je i obchod Cigar Point. A Honza je obchodník tělem i duší, pro něhož se stalo kouření doutníků skvělým relaxem i koníčkem.

 

Příjemný kouř

Používáme ověření věku Adulto