Nub od Oliva Cigars: Krátká a tlustá revoluce

Nub od Oliva Cigars je značka, která vyzývá konvenční moudrost výroby doutníků. Je to výsledek odvážného experimentu Sama Leccii, bývalého obchodního zástupce Oliva, který chtěl vytvořit doutník, který by dodal podstatu své chuti od prvního potahu až do posledního. Věřil, že nejlepší část doutníku je “sweet spot”, bod, kdy doutník dosáhne vrcholu chuti a vůně, obvykle po třetině jeho délky. Zajímalo ho, zda by mohl udělat doutník, který by zasáhl sladké místo hned a udržel ho po celou dobu kouření. Rozhodl se vyzkoušet radikální přístup: vytvořit doutník, který by byl krátký a tlustý, s velkým průměrem a délkou méně než čtyři palce. Svému výtvoru dal název Nub, slangový výraz pro malý kousek něčeho.

Leccia představil svůj nápad rodině Oliva, jednomu z nejuznávanějších výrobců doutníků v Nikaragui. Olivové byli zaujati Lecciovým konceptem, ale také skeptičtí. Pochybovali, že tak krátký doutník by mohl hořet správně a rovnoměrně, a že by mohl nabídnout uspokojivý a složitý kouř. Souhlasili, že dají Lecciovi šanci dokázat svou teorii, a poskytli mu nejlepší tabáky ze svých farem a továren. Leccia strávil měsíce experimentováním s různými směsmi, obaly a velikostmi, dokud nenašel dokonalou kombinaci pro každou variantu Nub. Poté spustil značku Nub v roce 2008, pod vedením a dohledem společnosti Oliva Cigar Co.

Značka Nub se skládá z několika řad, z nichž každá má jiný krycí list a jedinečný chuťový profil. Všechny doutníky Nub jsou ručně vyrobeny v Nikaragui, používají prvotřídní nikaragujské tabáky pro náplň a vázací list, a pečlivě vybrané obaly z různých zemí. Doutníky Nub jsou k dispozici ve čtyřech hlavních krycích listech: Cameroon, Connecticut, Habano a Maduro. Každý krycí list nabízí jiný kouřový zážitek, od mírného a krémového po bohatý a kořeněný. Doutníky Nub také mají různé tvary a velikosti, ale všechny mají stejnou charakteristiku: jsou krátké a tlusté, s průměrem mezi 54 a 66, a délkou mezi 3 a 4 palci. Přestože mají malou velikost, doutníky Nub jsou plné tabáku, což jim umožňuje hořet pomalu a rovnoměrně, a trvat stejně dlouho jako běžný doutník. Doutníky Nub jsou navrženy tak, aby dodaly plnou a konzistentní chuť od začátku do konce, bez jakékoliv drsnosti nebo hořkosti.

Nub Cameroon

Nub Cameroon je původní doutník Nub, a ten, který začal revoluci. Má tmavý a kožený kamerunský krycí list, který je pěstován v Africe a je známý svou bohatou a kořeněnou chutí. Krycí list je spárován se směsí nikaragujských tabáků, které poskytují hladký a vyvážený kouř. Nub Cameroon je středně až plně silný doutník, s tóny cedru, kávy, ořechů a pepře. Je to chladně a pomalu hořící doutník, s pevným a dlouhotrvajícím popelem.

Nub Cameroon je k dispozici ve čtyřech velikostech: 358 (3,75 x 58), 460 (4 x 60), 464 Torpedo (4 x 64) a 466 Box Pressed (4 x 66). 

Nub Connecticut

Nub Connecticut je nejmírnější a nejhladší doutník Nub, a dokonalá volba pro začátečníky nebo pro ranní kouření. Má hedvábný a zlatý ekvádorský Connecticut Shade krycí list, který je pěstován pod přírodním stínem a je známý svou mírnou a krémovou chutí. Obal je spárován se směsí nikaragujských tabáků, které poskytují jemný a sladký kouř. Nub Connecticut je mírný až středně silný doutník, s tóny vanilky, smetany, toustu a medu. Je to hladký a snadno hořící doutník, s měkkým a světle zbarveným popelem.

Nub Connecticut je k dispozici ve čtyřech velikostech: 354 (3,75 x 54), 358 (3,75 x 58), 460 (4 x 60) a 464 Torpedo (4 x 64). 

Nub Habano

Nub Maduro je nejtmavší a nejsilnější Nub doutník, a to, které poskytuje nejintenzivnější a nejsilnější kouř. Má tlustý a olejnatý brazilský Maduro krycí list, který je fermentován dlouhou dobu a je známý svou sladkou a čokoládovou příchutí. Obal je spárován s míchankou nikaragujských tabáků, které poskytují bohatý a plný kouř. Nub Maduro je středně silné až silný doutník, s tóny kávy, čokolády, karamelu a pepře. Je to odvážné a sytě doutník, s hustým a černým popelem.

Nub Maduro je k dispozici ve čtyřech velikostech: 358 (3,75 x 58), 460 (4 x 60), 464 Torpedo (4 x 64) a 466 Box Pressed (4 x 66).

Nub Nuance

Nub Nuance je nejnovější a nejinovativnější Nub doutník, a to, které nabízí jiný a jedinečný zážitek z kouření. Má hladký a lesklý Sumatra krycí list, který je pěstován v Indonésii a je známý svou mírnou a aromatickou příchutí. Krycí list je spárován z nikaragujských a dominikánských tabáků, které jsou infuzovány různými příchutěmi, jako je vanilka, káva, čokoláda nebo skořice. Nub Nuance je mírné až středně silný doutník, s tóny příslušné příchuti, stejně jako smetana, ořechy a cukr. Je to sladký a aromatický doutník, s jemným a světlým popelem.

Nub Nuance je k dispozici ve třech příchutích: Single Roast (vanilka), Double Roast (káva) a Triple Roast (čokoláda), a ve třech velikostech: 354 (3,75 x 54), 460 (4 x 60) a 542 (5 x 42)

 

Nub Cain

Nub Cain je nejextrémnější a nejúčinnější Nub doutník, a to, které není pro slabé povahy. Je to spolupráce mezi Oliva Cigar Co. a Studio Tobac, skupinou výrobců a nadšenců do doutníků, kteří experimentují s novými a inovativními směsmi. Nub Cain je vyroben z vysokého procenta nikaragujských ligero tabáků, které jsou nejsilnější a nejchutnější listy tabákové rostliny. Nub Cain je silné cigárko, s tóny dřeva, kůže, kávy a pepře. Je to ohnivé a kořeněné cigárko, s ostrým a bílým popelem.

Nub Cain je k dispozici ve třech obalech: Habano, Maduro a Oscuro, a ve dvou velikostech: F (4 x 60) a FF (4 x 70)

Závěr

Nub by Oliva Cigars je značka, která zrevolucionizovala průmysl s doutníky se svými krátkými a tlustými doutníky, které poskytují plnou a konzistentní příchuť od začátku do konce. Značka Nub nabízí různé obaly, směsi a velikosti, které vyhovují každému kuřákovi a jeho chuti. Nub doutníky jsou ručně vyrobeny v Nikaragui, pomocí nejlepších tabáků z farem a továren Oliva. Nub doutníky jsou navrženy tak, aby poskytovaly uspokojivý a příjemný zážitek z kouření, bez jakéhokoli kompromisu na kvalitě nebo chuti. Nub by Oliva Cigars je značka, která je krátká na délku, ale velká na příchuť. Nub by Oliva Cigars je značka, kterou musíte vyzkoušet.

Doporučejeme samplery: 

Používáme ověření věku Adulto